Положення 2021

ПОЛОЖЕННЯ І МІЖНАРОДНОГО (VІІ ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ, ХVІІ ВСЕКРИМСЬКИЙ) ФЕСТИВАЛЮ – КОНКУРСУ УЧНІВСЬКОЇ ТА СТУДЕНТСЬКОЇ ТВОРЧОСТІ ІМЕНІ МАРІЇ ФІШЕР-СЛИЖ «ЗМАГАЙМОСЬ ЗА НОВЕ ЖИТТЯ!», ПРИСВЯЧЕНОГО ЛЕСІ УКРАЇНЦІ

І. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

1. І Міжнародний (VІІ Всеукраїнський, ХVІІ Всекримський) фестиваль-конкурс учнівської та студентської творчості імені Марії Фішер-Слиж «Змагаймось за нове життя!», присвячений Лесі Українці, (далі - Фестиваль-конкурс) проводиться з ініціативи громадської організації «Культурно-просвітницьке Товариство «Джерело», Центру сучасного мистецтва «Steinbarg Gallery & Cafe», Міжнародного благодійного фонду «Здоров’я майбутнього» та родини Бурбак за сприяння й підтримки Федерації професійних спілок України, Профспілок працівників освіти і науки України, Полтавської торгово-промислової палати, Полтавської обласної державної адміністрації, Полтавської міської ради, Щербанівської об’єднаної територіальної громади, ПРАТ «Гравітон», Чернівецького національного університету ім. Юрія Федьковича.

До проведення Фестивалю-конкурсу можуть залучатися структурні підрозділи освіти і науки місцевих органів виконавчої влади, заклади післядипломної педагогічної та вищої освіти; організації, підприємства, установи, благодійні фонди України та зарубіжжя, а також фізичні особи за згодою. Фестиваль-конкурс не являється комерційним заходом. Участь у Фестивалі-конкурсі безкоштовна.

2. Мета Фестивалю-конкурсу:

сприяння глибшому ознайомленню та вивченню молоддю спадщини великої української поетеси Лесі Українки;

долучення підростаючого покоління до збереження культурної спадщини українського народу шляхом вивчення та дослідження історії рідного краю, спонукання осмислення державотворчих зусиль нашого народу та його перспектив;

виховання відповідальності за збереження місцевих пам’яток культури;

виховання почуття патріотизму, національної гідності та особистої відповідальності за майбутнє нашої Батьківщини.

3. Завдання Фестивалю-конкурсу:

формувати систему духовно-моральних цінностей та почуття художньо-естетичного смаку на прикладі творів Лесі Українки, скарбів культурної спадщини українського народу;

виховувати у молодого покоління громадян України толерантного і шанобливого ставлення до літературної спадщини українського народу та народів, що проживають на теренах України;

заохочувати молодь до творчої діяльності.

4. Обробка персональних даних учасників здійснюється відповідно до Закону України «Про захист персональних даних».

ІІ. УЧАСНИКИ ТА НОМІНАЦІЇ ФЕСТИВАЛЮ-КОНКУРСУ

5. До участі у Фестивалі-конкурсі запрошуються учні 1-11 класів закладів загальної середньої та професійної освіти, діти з особливими освітніми потребами, студенти закладів фахової перед вищої та вищої освіти, а також автори теле- і радіопередач для молоді. У Фестивалі-конкурсі також можуть брати участь представники громадських організацій національних меншин України, Криму та закордонних українців. Участь у Фестивалі-конкурсі є добровільною.

6. Фестиваль-конкурс проводиться у таких номінаціях: «аудіовізуальний твір», «вокал», «декламація», «інсценізація», «малюнок», «науково-пошукова робота», «твір».

7. Фестиваль-конкурс проводиться в чотирьох вікових категоріях:

учні 1-4 класів (номінації «декламація», «малюнок»);

учні 5-7 класів (номінації «декламація», «малюнок»);

учні 8-9 класів (номінації «аудіовізуальний твір», «вокал», «декламація», «інсценізація», «малюнок», «твір»);

учні 10-11 класів і студентська молодь (номінації «аудіовізуальний твір», «вокал», «декламація», «інсценізація», «малюнок», «науково-пошукова робота», «твір»).

ІІІ. УМОВИ ФЕСТИВАЛЮ-КОНКУРСУ

8. Мовою Фестивалю-конкурсу є українська мова. У номінації «декламування» допускається використання іноземних мов або мов національних меншин України, про що обов’язково зазначається в заявці.

9. Для участі у Фестивалі-конкурсі необхідно в період з 25 січня до 25 лютого 2021 року подати заявку на сайті www.konkurs-lesya.com.ua .

Учасникам номінацій «декламація», «інсценізація», «вокал», «аудіовізуальний твір» необхідно вступити в групу «Конкурс «Змагаймося за нове життя 2021» в соціальній мережі Facebook (https://www.facebook.com/groups/konkurs.lesya.2021) та розмістити там свою конкурсну роботу.

10. Фестиваль-конкурс проводиться в два етапи:

1-й етап – заочний.

Конкурсні роботи учасників номінацій «аудіовізуальний твір», «вокал», «декламація», «інсценізація» завантажуються в період з 25 січня до 25 лютого 2021 року за посиланням, що вказане в описі номінації (пункт 11 цього Положення) та оцінюються журі з урахуванням відкритого голосування на сторінці групи «Конкурс «Змагаймося за нове життя 2021» в соціальній мережі Facebook.

Конкурсні роботи номінацій «малюнок», «науково-пошукова робота», «твір» до 25 лютого 2021 року надсилаються поштою (доставка посилок оплачується відправником).

Адреси для поштових відправлень:

«Нова пошта» – Полтавська область, с. Розсошенці, відділення № 1, отримувач – Стефанюк Ольга, телефон 067-89-14-322;

«Укрпошта» – 38751, с. Розсошенці, Полтавська область, «до запитання», отримувач – Стефанюк Ольга, телефон 067-89-14-322.

Для учасників із закладів освіти Полтавської області конкурсні роботи учасників номінацій «аудіовізуальний твір», «вокал», «декламація», «інсценізація» завантажуються в період з 25 січня до 25 лютого 2021 року за посиланням: (https://www.facebook.com/groups/konkurs.lesya.2021).

Конкурсні роботи номінацій «малюнок», «науково-пошукова робота», «твір» надсилаються поштою до 25 лютого 2021 року (доставка посилок оплачується відправником).

Адреси для поштових відправлень:

«Нова пошта» – Полтавська область, с. Розсошенці, відділення № 1, отримувач – Стефанюк Ольга, телефон 067-89-14-322;

«Укрпошта» – 38751, с. Розсошенці, Полтавська область «до запитання», отримувач – Стефанюк Ольга, телефон 067-89-14-322.

2-й етап – фінальний (згідно епідеміологічної ситуації).

Проводиться у місті Чернівці 10 квітня 2021 року: з 10:00 – реєстрація переможців, об 11:00 – нагородження переможців Фестивалю-конкурсу та великий гала-концерт (місце проведення повідомляється додатково).

Нагородження переможців із закладів освіти Полтавської області та поїздка до Гадяцького музею родини Драгоманових (номінації «аудіовізуальний твір», «малюнок», «науково-пошукова робота», «твір», «вокал», «декламування», «інсценування») відбудеться у місті Полтаві (місце та час проведення повідомляється додатково).

11. Опис номінацій Фестивалю-конкурсу.

Роботи, що не відповідають вимогам цього Положення, до участі у Фестивалі-конкурсі не допускаються.

Номінація «Аудіовізуальний твір»

Учасники – учні 8-11 класів та студенти відповідно до вікових категорій учасників, зазначених в пункті 7 цього положення, автори теле- і радіопередач для молоді.

До номінації подаються: теле- та радіопередачі, телефільми, радіопостановки, відео-презентації.

Рекомендовані теми: «Життя і творчість Лесі Українки у загальносвітовому контексті», «Леся Українка і мій рідний край», «Леся Українка і Крим» та інші відповідно заявленої теми Конкурсу.

Тривалість аудіовізуального твору – до 30 хвилин. Робота завантажується за посиланням: https://www.facebook.com/groups/konkurs.lesya.2021

До відео слід добавити опис: номінація, ПІП автора, клас/курс.

Номінація «Вокал»

Учасники – учні 8-11 класів та студенти відповідно до вікових категорій учасників, зазначених в пункті 7 цього положення.

До номінації подається відеозапис виконання одного вокального твору на слова Лесі Українки відомих композиторів або авторський твір.

Відеозапис твору завантажується за посиланням: https://www.facebook.com/groups/konkurs.lesya.2021

До відео слід добавити опис: номінація, ПІП автора, клас/курс.

Номінація «Декламація»

Учасники – учні 1-11 класів та студенти відповідно до вікових категорій учасників, зазначених в пункті 7 цього положення.

При поданні більше 35 заявок на окрему вікову категорію формується окрема група конкурсантів.

Для декламування рекомендуються вірші Лесі Українки, уривки з її драматичних чи прозових творів, твори сучасних авторів, пов’язані з іменем письменниці (з урахуванням вікових категорій).

Відеозапис твору завантажується за посиланням: https://www.facebook.com/groups/konkurs.lesya.2021

До відео слід добавити опис: номінація, ПІП автора, клас/курс.

Номінація «Інсценізація»

Учасники – учні 8-11 класів та студенти відповідно до вікових категорій учасників, зазначених в пункті 7 цього положення.

Для інсценування рекомендуються літературні композиції, вірші, фрагменти моновистав, уривки з драматичних чи прозових творів Лесі Українки (з урахуванням вікових категорій).

Тривалість інсценізації – до 10 хвилин, кількість учасників – не більше чотирьох осіб.

Відеозапис інсценізації завантажується за посиланням: https://www.facebook.com/groups/konkurs.lesya.2021

До відео слід добавити опис: номінація, ПІП автора, клас/курс.

Номінація «Науково-пошукова робота»

Учасники – учні 10-11 класів та студенти відповідно до вікових категорій учасників, зазначених в пункті 7 цього положення.

Обсяг роботи: 5 - 10 сторінок формату А- 4 (кегль 14, інтервал 1,5, поля з усіх сторін - 20 мм).

На титульному аркуші мають бути вказані номінація, назва роботи, ім’я та прізвище автора, клас (курс), найменування закладу освіти, адреса, телефон, прізвище ім’я та по батькові вчителя (викладача), який підготував учасника.

Електронний варіант роботи та фотографію автора слід обов’язково надіслати на електронну адресу Фестивалю-конкурсу konkurs_lesya@ukr.net.

Номінація «Малюнок» (за мотивами життя і творчості Лесі Українки)

Учасники – учні 1-11 класів та студенти відповідно до вікових категорій учасників, зазначених в пункті 7 цього положення.

До номінації подаються малюнки формату А-3 (техніка виконання – за вибором автора.

На тильній (зворотній) стороні роботи мають бути вказані назва роботи, ім’я та прізвище автора, клас (курс), найменування закладу освіти, адреса, телефон, прізвище ім’я та по батькові вчителя (викладача), який підготував учасника.

Номінація «Твір»

Учасники – учні 8-11 класів та студенти відповідно до вікових категорій учасників, зазначених в пункті 7 цього Положення.

До номінації подаються твори за такими жанрами: відгук, есе, етюд, нарис, оповідання, поезія, публіцистична стаття, твір-роздум тощо.

За наявності достатньої кількості поетичних творів окремо виділяється номінація «поезія».

Обсяг твору: 1-3 сторінки формату А-4 (кегль 14, інтервал 1,5, поля з усіх сторін - 20 мм).

На титульному аркуші мають бути вказані номінація, назва роботи, ім’я та прізвище автора, клас (курс), найменування закладу освіти, адреса, телефон, прізвище ім’я та по батькові вчителя (викладача), який підготував учасника.

Електронний варіант роботи та фотографію автора слід обов’язково надіслати на електронну адресу Фестивалю-конкурсу konkurs_lesya@ukr.net.

Пропоновані теми творів:

Берімось краще до роботи, змагаймось за нове життя! (Леся Українка).

А в серці тільки ти, єдиний мій, коханий рідний краю! (Леся Українка).

Про що ти думаєш? Про прийдешність? (Віктор Гюго).

Епіграф до вірша Лесі Українки «Коли втомлюся я життям щоденним».

Завжди терновий вінець буде кращим, ніж царська корона! (Леся Українка).

Мріє, не зрадь! Я так довго до тебе тужила… (Леся Українка).

Я вийду сама проти бурі і стану, – поміряєм силу! (Леся Українка).

Мандрівки Лесі Українки.

Дискурс кримськотатарської культури у творчості Лесі Українки.

Кримські мандрівки Лесі Українки.

Також можливий вибір вільної теми в рамках Фестивалю-конкурсу.

12. Критерії оцінювання конкурсних робіт.

Журі оцінює тільки оригінальні творчі роботи, ідеї яких належать виключно учаснику та виконуються ним самостійно.

Номінація «вокал» – яскраві вокальні та слухові дані, високо розвинене почуття ритму, бездоганна техніка та «чистота» виконання; артистизм, емоційність, сценічний імідж.

Номінації «декламація», «інсценізація» – осмислене та яскраве декламування прозових, віршованих та драматичних творів, виявлення власного ставлення до змісту творів за допомогою засобів художньої виразності, мовленнєва вправність, розуміння твору з точки зору логіки, композиційної побудови, вміння найяскравіше передати кульмінаційний момент твору, емоційність, артистизм, яскравість виконання, новаторство та творчий підхід.

Номінації «аудіовізуальний твір», «науково-пошукова робота», «твір» – самостійно та творчо створений яскравий, оригінальний за думкою та оформленням, науково обґрунтований текст (з урахуванням виду роботи); багатство слововживання, граматична правильність й різноманітність, стилістична довершеність.

Номінація «малюнок» – оригінальна передача обраними засобами образотворчого мистецтва змісту літературного твору (інша тема, згідно мети фестивалю-конкурсу) творча новизна композиційного вирішення теми, наявність яскравого власного авторського бачення.

ІV. ПОРЯДОК РОБОТИ ОРГАНІЗАЦІЙНОГО КОМІТЕТУ ФЕСТИВАЛЮ-КОНКУРСУ

13. Для організації та проведення Фестивалю-конкурсу створюється Організаційний комітет, який забезпечує координацію проєкту, підбір журі, вирішує організаційні питання господарського забезпечення, технічного оснащення, проводить рекламну кампанію, вирішує питання, пов’язані з відзначенням та нагородженням переможців та учасників конкурсу.

14. Організаційний комітет Фестивалю-конкурсу залишає за собою право: внесення змін у терміни проведення Фестивалю-конкурсу; використання інформації про учасників у рекламних цілях; на проведення відео, аудіо записів та фотозйомку під час Фестивалю-конкурсу. Усі фото, відео і аудіо матеріали, отримані під час проведення Фестивалю-конкурсу, стають власністю організаторів та можуть бути використані за рішенням оргкомітету без узгодження та виплати гонорарів.

15. Оргкомітет формує склад журі Фестивалю-конкурсу для незалежного та об’єктивного оцінювання учасників. До складу журі можуть входити представники закладів освіти, культури та мистецтва, мас-медіа, державних і громадських організацій, українські та іноземні науковці, викладачі, письменники, потенційні спонсори та меценати Фестивалю-конкурсу.

V. НАГОРОДЖЕННЯ ПЕРЕМОЖЦІВ ФЕСТИВАЛЮ-КОНКУРСУ

16. Переможці визначаються за результатами голосування журі простою більшістю голосів. Рішення журі оформляється у вигляді протоколу, є остаточним й оскарженню не підлягає.

17. Після завершення Фестивалю-конкурсу в усіх номінаціях журі рекомендує склад учасників Гала-концерту та кращі роботи для виставки-огляду у фінальному етапі (згідно епідеміологічної ситуації).

18. Кожен учасник отримує електронний сертифікат, переможці нагороджуються дипломами, подяками, кубками (І місце), цінними подарунками та поїздкою до Гадяцького музею родини Драгоманових (Полтавська обл.), Чернівецького музею Ольги Кобилянської.

VІ.ФІНАНСОВЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ФЕСТИВАЛЮ-КОНКУРСУ

19. Для фінансового забезпечення залучаються кошти організаторів Фестивалю-конкурсу, благодійних фондів, спонсорів, меценатів та джерел, не заборонених законодавством України.

20. Організатори Фестивалю-конкурсу звітують перед сторонами, від яких надходить фінансова допомога, про її використання.

Контакти з організаторами

Телефон - (050) 1900-887 (050) 1900-887
Емейл - konkurs_lesya@ukr.net konkurs_lesya@ukr.net
Дякуємо за звернення!

Залишилися питання?