Положення конкурсу

І. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

1. Конкурс проводиться в рамках ідеї Міжнародного конкурсу «Змагаймось за нове життя!», з ініціативи Федерації професійних спілок України, Полтавської торгово-промислової палати, Чернівецької Філії Міжнародного клубу Успішних Жінок, ПРАТ «Гравітон», Чернівецького національного університету ім. Юрія Федьковича, громадської організації «Культурно-просвітницьке Товариство «Джерело», Центру сучасного мистецтва «Steinbarg Gallery», Міжнародного благодійного фонду «Здоров’я майбутнього» та родини Бурбак за сприяння й підтримки студії «TATO digital».

До проведення Онлайн-конкурсу можуть залучатися структурні підрозділи освіти і науки місцевих органів виконавчої влади, заклади післядипломної педагогічної та вищої освіти; організації, підприємства, установи, благодійні фонди України та зарубіжжя, а також фізичні особи за згодою.

Онлайн-конкурс не являється комерційним заходом. Участь у Онлайн-конкурсі безкоштовна.
Увага! Однією з умов участі у конкурсі є підписка на YouTube-канал “Змагаймось за нове життя!” та наш Instagram-акаунт “Змагаймось за нове життя!”.

2. Мета Онлайн-конкурсу:
 • залучення підростаючого покоління до збереження культурної спадщини українського народу шляхом вивчення та дослідження історії рідного краю, спонукання осмислення державотворчих зусиль нашого народу та його перспектив, формування національної української ідеї;
 • виховання відповідальності за збереження місцевих пам’яток культури;
 • виховання почуття патріотизму, національної гідності та особистої відповідальності за майбутнє нашої Батьківщини.

3. Завдання Онлайн-конкурсу:
 • формувати систему духовно-моральних цінностей та почуття художньо-естетичного смаку на прикладі творів українських письменників, скарбів культурної спадщини українського народу;
 • виховувати у молодого покоління громадян України толерантного і шанобливого ставлення до літературної спадщини українського народу та народів, що проживають на теренах України;
 • заохочувати молодь до творчої діяльності.

4. Обробка персональних даних учасників здійснюється відповідно до Закону України «Про захист персональних даних».


ІІ. УЧАСНИКИ ТА НОМІНАЦІЇ ОНЛАЙН-КОНКУРСУ

5. До участі у Онлайн-конкурсі запрошуються учні 1-11 класів закладів загальної середньої та професійної освіти, діти з особливими освітніми потребами, студенти закладів фахової перед вищої та вищої освіти, а також автори теле- і радіопередач для молоді.

У Онлайн-конкурсі також можуть брати участь представники громадських організацій національних меншин України, Криму та закордонних українців.

Участь у Онлайн-конкурсі є добровільною.

6. Онлайн-конкурс проводиться у таких номінаціях: «вокал», «декламація», «малюнок».

7. Онлайн-конкурс проводиться в п’яти вікових категоріях:
 • учні 1-4 класів;
 • учні 5-7 класів;
 • учні 8-9 класів;
 • учні 10-11 класів;
 • студентська молодь.


ІІІ. УМОВИ ОНЛАЙН-КОНКУРСУ

8. Мовою Онлайн-конкурсу є українська мова.

9. Заповнення заявки на участь на сторінці konkurs-lesya.com.ua/children-future-2023 є обов’язковою для учасників всіх номінацій.

10. Для участі у Онлайн-конкурсі необхідно в період з 20 серпня до 20 вересня 2023 року включно подати заявку на сторінці konkurs-lesya.com.ua/children-future-2023.

Учасникам номінацій «декламація», «вокал» в поданій заявці необхідно вказати посилання на роботу через сервіс https://fex.net/

Як це зробити:

 1. Перейдіть на сайт https://fex.net/
 2. Натисніть на кнопку «Додати файли»
 3. Перетягніть ваш файл з відео в зазначену область (або натисніть «обрати файли»)
 4. Дочекайтеся завантаження.
 5. Натисніть «Скопіювати посилання», надішліть його нам у заявці

Учасникам номінації «малюнок» у поданій заявці необхідно прикріпити 2 фото: фото самого малюнка, фото учасника з малюнком (наприклад, учасник тримає свій малюнок)


11. Онлайн-конкурс проводиться дистанційно:
Конкурсні роботи учасників номінацій «вокал», «декламація» завантажуються організаторами Онлайн-конкурсу на сайт konkurs-lesya.com.ua та на YouTube-канал “Змагаймось за нове життя!” по мірі надходження робіт.
Конкурсні роботи номінації «малюнок» завантажуються організаторами Онлайн-конкурсу на сайт konkurs-lesya.com.ua та на Instagram-акаунт “Змагаймось за нове життя!” по мірі надходження робіт.

12. Опис вимог номінацій Онлайн-конкурсу.
Роботи, що не відповідають вимогам цього Положення, до участі у Онлайн-конкурсі не допускаються.

Номінація «Вокал»

Учасники – учні 1-11 класів та студенти відповідно до вікових категорій учасників, зазначених в пункті 7 цього положення.

До номінації подається відеозапис виконання одного вокального твору (мова - українська) відомих композиторів або авторський твір вільної теми в рамках Онлайн-конкурсу.

Забороняється використання музичних чи відео-фрагментів, права на які раніше уже були заявлені від інших осіб чи компаній.

У заповненій заявці на сайті обов’язковим є вказання номінації, прізвище та ім’я учасника, вікова категорія, навчальний заклад, область (країна), посилання на роботу (дивитися п.10).

Номінація «Декламація»

Учасники – учні 1-11 класів та студенти відповідно до вікових категорій учасників, зазначених в пункті 7 цього положення.

Для декламування рекомендуються вірші українських поетів, уривки з її драматичних чи прозових творів, твори сучасних авторів, моновистава (з урахуванням вікових категорій).

Забороняється використання музичних чи відео-фрагментів, права на які раніше уже були заявлені від інших осіб чи компаній.

Дозволено кілька учасників – не більше чотирьох осіб.

У заповненій заявці на сайті обов’язковим є вказання номінації, прізвище та ім’я учасника, вікова категорія, навчальний заклад, область (країна), посилання на роботу (дивитися п.10).


Номінація «Малюнок»

Учасники – учні 1-11 класів та студенти відповідно до вікових категорій, зазначених у пункті 7 цього Положення.

До номінації подаються малюнки формату А-3 (техніка виконання – за вибором автора).
За наявності достатньої кількості творів декоративно-ужиткового мистецтва окремо виділяються номінації «лялька-мотанка», «вишивка», «батік», «витинанка», «різьблення по дереву» тощо.

Можливий вибір вільної теми в рамках Онлайн-конкурсу.

У заповненій заявці на сайті обов’язковим є вказання номінації, прізвище та ім’я автора, клас/курс, навчальний заклад, область (країна), 2 фото (дивитися п.10).

13. Критерії оцінювання конкурсних робіт.
Журі оцінює тільки оригінальні творчі роботи, ідеї яких належать виключно учаснику та виконуються ним самостійно.

Номінація «вокал» – яскраві вокальні та слухові дані, високо розвинене почуття ритму, бездоганна техніка та «чистота» виконання; артистизм, емоційність, сценічний імідж, новаторство та творчий підхід, якість звуку на відео, якість відео.

Номінації «декламація» – осмислене та яскраве декламування прозових, віршованих та драматичних творів, виявлення власного ставлення до змісту творів за допомогою засобів художньої виразності, мовленнєва вправність, розуміння твору з точки зору логіки, композиційної побудови, вміння найяскравіше передати кульмінаційний момент твору, емоційність, артистизм, яскравість виконання, новаторство та творчий підхід, якість звуку на відео, якість відео. Враховується тільки декламування напам’ять (читання з екрану записуючого пристрою не вітається й до конкурсного відбору не допускається).

Номінація «малюнок» – оригінальна передача обраними засобами образотворчого мистецтва змісту та образів літературного твору (інша тема, згідно ідеї онлайн-конкурсу) творча новизна композиційного вирішення теми, наявність яскравого власного авторського бачення.

Копіювання (відтворення) ілюстрацій відомих авторів – не вітаються й до конкурсного оцінювання не допускаються.


ІV. ПОРЯДОК РОБОТИ ОРГАНІЗАЦІЙНОГО КОМІТЕТУ ОНЛАЙН-КОНКУРСУ

14. Для організації та проведення Онлайн-конкурсу створюється Організаційний комітет, який забезпечує координацію проєкту, підбір журі, вирішує організаційні питання господарського забезпечення, технічного оснащення, проводить рекламну кампанію, вирішує питання, пов’язані з відзначенням та нагородженням переможців та учасників конкурсу.

15. Організаційний комітет Онлайн-конкурсу залишає за собою право:
 • внесення змін у терміни проведення Онлайн-конкурсу;
 • використання інформації про учасників, відео та фото-робіт учасників у рекламних цілях;
 • на проведення відео, аудіо записів та фотозйомку під час Онлайн-конкурсу;
 • не розглядати конкурсні роботи, які не відповідають вимогам конкурсу та не вступати в дискусію.
Рекомендовано вчителям-наставникам (науковим керівникам) учасників змагання провести відбіркові етапи серед учнів (студентів) одного класу (курсу), визначити переможців і саме їхні роботи реєструвати на конкурс.

Усі фото, відео та аудіо матеріали, отримані під час проведення Онлайн-конкурсу, стають власністю організаторів та можуть бути використані за рішенням оргкомітету без узгодження та виплати гонорарів. Роботи учасників не повертаються.

16. Оргкомітет формує склад журі Онлайн-конкурсу для незалежного та об’єктивного оцінювання учасників. До складу журі можуть входити представники закладів освіти, культури та мистецтва, мас-медіа, державних і громадських організацій, українські та іноземні науковці, викладачі, письменники, потенційні спонсори та меценати Онлайн-конкурсу.


V. НАГОРОДЖЕННЯ ПЕРЕМОЖЦІВ ОНЛАЙН-КОНКУРСУ

17. Переможці у номінації «малюнок» визначаються за результатами голосування журі простою більшістю голосів. Переможці номінацій «декламація», «вокал» визначаються за системою оцінювання (дивитися п.13). Рішення журі оформлюється у вигляді протоколу, є остаточним й оскарженню не підлягає. Члени оргкомітету та члени журі не вступають в полеміку та листування з конкурсантами (керівниками учасника).

18. Переможці нагороджуються дипломами (І, ІІ, ІІІ ступеня), подяками, подарунками.

VІ. ФІНАНСОВЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ОНЛАЙН-КОНКУРСУ

19. Для фінансового забезпечення залучаються кошти організаторів Онлайн-конкурсу, благодійних фондів, спонсорів, меценатів та джерел, не заборонених законодавством України.

20. Організатори Онлайн-конкурсу звітують перед сторонами, від яких надходить фінансова допомога, про її використання.


Ідея створення каналу виникла у 2021 році після завершення І Міжнародного (VII Всеукраїнського, XVII Всекримського) фестивалю-конкурсу учнівської та студентської творчості «Змагаймось за нове життя», присвяченого Лесі Українці.

Ви можете стати спонсором нашого Youtube-каналу, а це можливо від 10 грн - сума мізерна, але для нас - це можливість робити й надалі ВЕЛИКІ справи!
До початку реєстрації залишилося:
Для участі у онлайн-конкурсі «ДІТИ МАЙБУТНЬОГО - 2023» необхідно в період з 20 серпня до 20 вересня 2023 року включно подати заявку на нашому сайті
Днів
Годин
Хвилин
Секунд
діти майбутнього - 2023
Підтримка конкурсу
Рахунок: UA943806340000026005118831001
Код ЄДРПОУ: 42732713
Отримувач: ГО "Культурно-просвітницьке товариство "Джерело"
Банк: ПуАТ "КБ "АКОРДБАНК"
Код банку: 380634
Призначення платежу: Благодійний внесок