Підсумки конкурсу 2023

Ось і підведені підсумки ІІІ Міжнародного (IX Всеукраїнського, ХIX Всекримського) фестивалю-конкурсу учнівської та студентської творчості «Змагаймось за нове життя!», присвяченого Лесі Українці, що проходив уже третій рік поспіль у форматі «онлайн». Причини відомі. Але відомо й те, що навіть у такий складний і трагічний час, Лесине слово, її безсмертна поезія, драматургія, велич таланту цікавить наших дітей і молодь!

Феноменальна жінка Лариса Косач-Квітка (Леся Українка) стала взірцем незламності й мужності, титанічної роботи над собою й неперевершеного прикладу подвижництва митця у просвітницькій діяльності заради свого народу й України, саме вона дала світові нетлінний ідеал високої духовності й стійкості перед тяжкими випробуваннями. Наші учасники (цьогоріч близько чотирьох тисяч! з майже усіх областей України та семи зарубіжних країн), теж свідомо зважилися пройти непростий шлях підготовки та участі в конкурсних змаганнях, продемонстрували свій талант, адже геній нескореної поетеси надавав сили й надихав творити в цей важкий час. Відірвані від своїх шкіл, улюблених наставників, розкидані по різних областях і країнах, наші маленькі «квіточки-ломикамені» об’єдналися навколо Лесі і зробили перший і дуже впевнений крок до загальної нашої Перемоги.

Дорогі діти, ви неймовірно талановиті й усі ви вже переможці! Ваші роботи, чи то твори, наукові розвідки, малюнки, чи то відео, що ви надіслали, наповнені глибоким розумінням самої ідеї Конкурсу – збереження та розвиток скарбів культурної спадщини українського народу; утвердження почуття патріотизму, національної гідності та особистої відповідальності за майбутнє нашої Батьківщини. Ми віримо, що ви не зупинитеся на шляху творчого розвитку й інтелектуального зростання! Зичимо вам нових перемог, невичерпної мотивації та енергії на втілення поставлених цілей!

Складаємо щиру подяку педагогічним колективам, наставникам, музейним працівникам, місцевим громадам, батькам, зрештою, кожному, хто долучався до підготовки учасників Конкурсу як в Україні, так і за її межами. Ви теж неймовірно талановиті й креатині – справжні професіонали своєї справи! Дякуємо за ідеї, індивідуальний підхід, за підтримку й поміч дітям!

Приємно зазначити, що Конкурс, який проводиться з ініціативи громадської організації «Культурно-просвітницьке Товариство «Джерело», Центру сучасного мистецтва «Steinbarg Gallery», Міжнародного благодійного фонду «Здоров’я майбутнього» та родини Бурбак, розширює коло своїх шанувальників. Активно та непересічно сприяють проведенню та підтримують Конкурс - Федерація професійних спілок України, Чернівецька обласна організація Товариства «Знання» України, Полтавська торгово-промислова палата, Чернівецька філія Міжнародного клубу успішних жінок, студія цифрової підтримки проєктів «TATO digital», Чернівецький національний університет ім. Юрія Федьковича, громадська організаціїя «Університетська єдність», ПРАТ «Гравітон», Щербанівська об’єднана територіальна громада, Полтавський обласний осередок Всеукраїнської молодіжної громадської організації «Студентська республіка», літературно-художня і публіцистична газета «Кри́мська світли́ця». Запрошуємо й інші державні та громадські інституції долучатися до підтримки талановитої молоді, докладати зусиль для того, аби кримський конкурс продовжував своє життя та розвивався.

Окрема подяка нашим шановним членам журі! Їхня професійна компетентність, виважений і неупереджений підхід та повага до кожного учасника змагання сприяли успішному та справедливому завершенню ІІІ Міжнародного (IX Всеукраїнського, ХIX Всекримського) фестивалю-конкурсу учнівської та студентської творчості «Змагаймось за нове життя!», присвяченого Лесі Українці.
Відгуки організаторів та членів журі
«Змагаймось за нове життя!» – це останній рядок поезії «Скрізь плач, і стогін, і ридання» (1890) Лесі Українки. Саме він дав назву Міжнародному конкурсу, присвяченому Доньці Прометея. Щоб зрозуміти зміст цитати-назви, необхідно вчитатися у текст вірша славної Лесі:

Скрізь плач, і стогін, і ридання,
Несмілі поклики, слабі,
На долю марні нарікання
І чола, схилені в журбі.

Над давнім лихом України
Жалкуєм-тужим в кожний час,
З плачем ждемо тії години,
Коли спадуть кайдани з нас.

Ті сльози розтроюдять рани,
Загоїтись їм не дадуть.
Заржавіють від сліз кайдани,
Самі ж ніколи не спадуть!

Нащо даремнії скорботи?
Назад нема нам воріття!
Берімось краще до роботи,
Змагаймось за нове життя!

Авторка кличе нас, українців, усіх українців, самовипростатися («самовипростування» – слово-метафора Василя Стуса): стати-бути гордими, сильними, упевненими. Плачам, стогонам, скорботам – ні!; кайданам, марним наріканням – геть!; уперед, боротись, працювати-змагатись – так! Так звучить головний посил Лесиного твору. Отже, праві укладачі Додатку до «Вісника УЦК» за 1943 рік, назвавши його «Леся Українка – співець сили й змагання». Так само праві організатори Міжнародного конкурсу, які надали йому слоган «Змагаймось за нове життя».

Конкурс – багатоаспектний, та все ж виокремлюю в ньому номінацію «Науково-пошукова робота». Ця номінація змушує юного дослідника/дослідницю 1) зануритися в глибини Лесиного життя та творчості; 2) опрацювати величезне літературознавче лесезнавство; 3) віднайти щось нове чи переосмислити відоме про нашу письменницю; 4) побачити зв’язки між Лесею Українкою та локальною українською «географією»; 5) висловити власне ставлення до долі та творчості великої мисткині-борчині.

Автори науково-пошукових студій, керовані своїми педагогами, відзначають актуальність, почасти й пророчість написаного/створеного Лесею Українкою. Вчитаймося в рядки її епістоли: «Знаєте, я все ж таки трошки оптимістка, чи то скоріш прогресистка, і думаю, що світ іде не до гіршого, а до кращого, тільки – коли б він скоріше йшов, а то стільки сили й людей даремнісінько гине. А в нас, на Україні, ще багато мусить загинути марне (чи, може, так буде здаватись, що марне?), поки що-небудь людське вийде. І я і всі мої товариші, певне, роковані на марну згубу, та й нехай би, якби з того просвіток був комусь» (1895 рік).

Міжнародний конкурс, присвячений Лесі Українці, окрім наукової та естетичної функції, 1) реалізує важливе завдання: об’єднання українців довкола величної ідеї – чину заради України (щоб здійснити мету, реалізувати мрію, треба невтомно працювати); 2) відкриває нові непересічні таланти в усіх куточках України; 3) згуртовує людей різних поколінь, творячи своєрідну генерацію українців-борців; 4) доводить спроможність його організаторів працювати в екстремальних умовах.
МЕЛЕШКО Віра Анатолівна
Член журі, кандидат філологічних наук, доцент, завідувачка кафедри української літератури Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г.Короленка
«Змагаймось за нове життя!» - спершу хочеться сказати: чи були ці слова колись актуальнішими, ніж сьогодні? І одразу ж усвідомлюєш, що були, були весь час з моменту, коли вийшли з-під пера Лесі Українки. Адже не існувало такого дня в історії України, коли її синам та донькам не доводилося б змагатися за своє. Від цього усвідомлення серце наповнює світлий сум. Світлий, адже ми проводимо конкурс вже 19 років поспіль, а це означає, що змагання триває, і воля до Перемоги не згасла! Світлий, адже з кожним роком до боротьби долучається все більше талановитої молоді з різних куточків України та світу, а рівень їхньої майстерності зростає.

Приємно спостерігати, наскільки відповідально ставляться до підготовки вчителі, викладачі, керівники гуртків та батьки обдарованих дітей. Вражають сучасне бачення та неочікувані інтерпретації добре знайомих поезій Лесі.

Бути членом журі такого конкурсу - це велика честь та відповідальність, за що безмежно вдячна організаторам. А особливо, за відданість своїй справі від першого дня, коли ідея конкурсу лише зародилася в українському Криму, і завдяки кожному небайдужому живе вже майже 20 років. Живе і квітне на місцями випаленій, але родючій та багатій талантами українській землі!

У добру путь, переможці! Натхнення вам, лауреати! Сил та віри в Перемогу, усім нам!
ГАВВА Марія Володимирівна
Член журі, магістр слов’янської філології, диктор, радіо ведуча, вокалістка (Київ),
у минулому багаторазова призерка конкурсу «Змагаймося за нове життя!»
Щиро вдячний усім учасникам і дотичним до проведення Конкурсу, хто знайшов в собі сили й мужність у цей доленосний для нашої Країни час вшанувати пам’ять Лесі Українки і показати гідний приклад наступництва її патріотичного життя.

Кожне промовлене українське слово або згадка про Україну в будь-якій формі, особливо з тимчасово окупованих загарбниками територій, наближає нас усіх до Перемоги!

Низький уклін всім воїнам-захисникам, окремо Батькам дітей - учасників Конкурсу, які зараз зі зброєю в руках боронять Україну!
БУРБАК Олексій Юрійович
Громадський діяч, меценат конкурсу (Чернівці)
Культурна дипломатія, найбільш ефективна управлінська форма для презентації економічного потенціалу нашого краю, держави. Якраз бізнес і повинен виступати амбасадором соціальних проєктів, тому і наша компанія - Полтавська торгово-промислова палата (Президент Полтавської ТПП – БОРИСЕНКО Володимир Анатолійович), потужно використовує цей промоційний важіль і починаючи з 2021 року підтримуємо щорічно Міжнародний конкурсу «Змагаймось за нове життя!», присвячений Лесі Українці.

Приємно, що саме цей конкурс, який об’єднує таких талановитих дітей з різних країн, такий багаточисельний. Окрема подяка організаторам та особисто шанованій Людині – Тетяні Миколаївні, яка так вміло протягом багатьох років професійно піднімає престиж цього заходу, гуртує небайдужу світову спільноту до величної постаті Лесі Українки, нашої держави, Криму.
ВОЖДАЄНКО Валентина Володимирівна
начальник відділу інновацій та розвитку Полтавської ТПП
Конкурс «Змагаймося за нове життя», присвячений творчості Лесі Українки, надзвичайно важлива і яскрава Подія, яка об'єднала молодь навколо нашої культури і цінностей.

Класичні твори поетеси у виконанні молодих людей набули нового сенсу; те, що гостро-чуттєво звучить у творах Лесі Українки, співзвучно із сьогоднішніми почуттями, настроями, мріями і надіями.

Пишаюсь нашою талановитою молоддю! Вдячна організаторам за надану мені можливість долучитись до Події. Разом до Перемоги!
АНДРЄЄВА Ярослава Федорівна
Член журі,завідувачка кафедри психології, кандидат психологічних наук, доцент кафедри психології факультету педагогіки, психології та соціальної роботи Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича.
Дорогі наші конкурсанти! Ви неймовірно талановиті, я щиро дякую кожному із Вас за Вашу працю, за вклад у збереження нашої історії та культурно спадщини! Ви робите велику справу - зберігаєте наше минуле! Тільки справжня сильна нація шанує і береже своє коріння! Тож нехай доля Вам допомагає і надалі плекати свої таланти, розвивати! Ви на правильному шляху! Приймайте участь у всіх конкурсах, приймайте будь-який виклик долі! Памʼятайте, що успішна людина та, яка наробила багато помилок! Іншого шляху до успіху не дано! Але і то..це не помилки..це просто життєвий досвід, який вчить! Тому ідіть вперед, використовуйте кожну можливість, не привʼязуючись до результату! І тоді доля обовʼязково Вас виведе туди, де Ви плануєте опинитись!

Ми віримо у Вас і в нашу рідну неньку-Україну! З таким талантами, як Ви - наша країна в надійних руках!
Ілона БОРДЯН
Директор Чернівецької філії
Міжнародного клубу успішних жінок
Мене звати Ірина Карнакова. Міжнародний конкурс «Змагаймось за нове життя!» тісно переплетений із моїм життям, власне, як і ім’я нашої патронеси Лесі Українки. На мою думку, якщо Леся одного разу увійде до твого життя, то відректися від неї вже неможливо. Ти назавжди лишишся добровільним «заручником» її непересічного таланту.

Але повернемось до конкурсу… Започаткований на теренах сонячного Криму конкурс «Змагаймось за нове життя!» гостинно зустрів молоду учасницю: з 2005 я неодноразово була конкурсанткою у номінаціях «Декламація», «Інсценізація», «Твір (поезія)», «Науково-пошукова робота». Пізніше, як старший науковий співробітник Музею Лесі Українки в Ялті, я детально знайомила переможців конкурсу з життям і творчістю Лесі Українки в кримський період, адже екскурсія до музею була одним з численних подарунків дипломантам і лауреатам. А після екскурсії у стінах музею лунали рядки поезії, прози й драматургії Лесі Українки у виконанні кращих з учасників.

Пізніше, працюючи вчителем української мови та літератури в одній із шкіл Сімферополя, до участі у конкурсі я залучала вже своїх учнів, а сама виконувала зі сцени кращі зразки лірики Лесі в образі самої поетеси в рамках церемонії нагородження переможців.

За роки свого існування конкурс «Змагаймось за нове життя!» значно подорослішав й розрісся, його популярність й визнання зростає щороку. Вважаю за честь, що тривалий час поспіль я маю змогу бути другом конкурсу, а кілька останніх років – ще й перебувати у складі журі.

Я вдячна організаторам та всім, хто причетний до конкурсу, за змогу об’єднувати в єдину натхненну хвилю всіх небайдужих до життя і творчості Лесі Українки, за можливість надавати дітям та молоді в цей складний час адекватний взірець для наслідування.
КАРНАКОВА Ірина Олександрівна
Член журі, філолог, у минулому призерка конкурсу «Змагаймося за нове життя!»
(АР Крим)
Почуття вдячності та найкращі побажання всім учасникам ІІІ Міжнародного (Х Всеукраїнського, XХ Всекримського) фестивалю-конкурсу учнівської та студентської творчості «Змагаймось за нове життя!», присвяченого Лесі Українці (Ларисі Петрівні Косач-Квітці).

Фестиваль-конкурс об’єднав тисячі унікальних дітей та студентів з усього світу, які є поціновувачами творчості геніальної поетеси, за що щиросердно дякую організаторам конкурсу «Змагаймось за нове життя!», яким вдалося створити атмосферу справжнього інтелектуального Свята. Низький уклін Тетяні Миколаївні Захаровій, за те, що завдяки її зусиллям і наполегливості була успішно втілена в життя ідея проведення важливого патріотичного виховного заходу, який успішно пройшов етапи свого становлення, утвердження, поширення, поступово підвищуючи свій статус ‒ від Всекримського до Всеукраїнського, а відтак ‒ і до Міжнародного.

Окрема глибока вдячність благодійникам, зокрема Бурбаку Олексію, за підтримку обдарованої молоді. Міцного Вам здоров’я, щастя, добробуту, щедрої долі, чудового настрою та Божої благодаті на довгі роки!

Усім, хто брав участь у підготовці, оцінюванні та проведенні конкурсу «Змагаймось за нове життя!», його численним учасникам зичу Перемоги, миру, добра, успіхів, усіляких гараздів у житті.
КУЛІКОВА Тетяна Василівна
З повагою і вдячністю, член журі, кандидат філологічних наук, доцент, доцент кафедри фізичного виховання та здоров’я людини Обласного колледжу «Кременчуцька гуманітарно-технологічна академія імені А. С. Макаренка»
Полтавської обласної ради
«Хто знає твори Лесі Українки, той візьме участь у конкурсі. І хай переможе найкращий!» ‒ це не просто слова, це девіз конкурсу!!!

Тут не важливо, що ти знаєш, що прочитав, що вивчив напам'ять, головне ‒ щирість душі своєї, яка допоможе прийти до перемоги.

Діти люблять твори Лесі Українки, бо ми з нею на вічність пов'язані. І не дарма, бо вона була однією з найвидатніших поетес України, чия творчість пронизана любов'ю до рідної землі, до людей, до життя. Її вірші вчать нас любити і поважати світ, бути відданими своїм ідеалам, не здаватися перед труднощами і завжди залишатись ЛЮДЬМИ з великої літери.
ДІБРОВА Ольга Віталіївна
Член журі, кандидат філологічних дисциплін,
доцент кафедри початкової освіти, гуманітарних дисциплін та інформатики Обласного коледжу «Кременчуцька гуманітарно-технологічна академія імені А. С. Макаренка»
Полтавської обласної ради
Щоразу захоплююся талановитими, яскравими, неповторними конкурсантами, яких слухаєш і переймаєшся їхніми відчуттями Лесиного слова. Кожна робота особлива, почасти унікальна, своєю майстерністю виконання та вишуканістю, тематичним багатством.

Читці поезій Лесі Українки пропускають через свої серця віршовані рядки: інколи це крик душі, часом шалений біль, подекуди невимовне бажання достукатися до світу, щоб почути і зрозуміти поетесу. Учасники Конкурсу осмислено та яскраво декламували поезії, виявляючи власне ставлення до змісту творів за допомогою засобів художньої виразності. Багато конкурсантів по-новому трактували творчі доробки мисткині, креативно підійшли до висвітлення тематики та образів поезій. Вразило те, що створені учасниками Конкурсу образи, змогли яскраво передати найвизначніший момент у прочитаних віршах.

Тішуся емоційністю, артистизмом, майстерністю читців на рівні професійного виконання, бо ці діти - це прийдешнє покоління вдячних нащадків Лесиного слова - влучного, сильного, невпинного, глибинного, життєствердного!
САВЧЕНКО Оксана Анатоліївна
Член журі, голова циклової комісії української та іноземної мови, викладач-методист Кременчуцького льотного коледжу
Харківського національного університету внутрішніх справ
Отримали підсумки Конкурсу Лесі Українки «Змагаймось за нове життя!».

Дякуємо організаторам конкурсу, голові оргкомітету Тетяні Миколаївні Захаровій.

Щиро вітаємо з нагородами шанувальників Лесиного слова!

До події долучилися тисячі школярів, які продемонстрували свій талант. Такий результат дуже радує. Нехай ваші душі багатіють добрими справами!
Ніна ХАҐЕН
Член журі, м.Осло, Норвегія
Неодноразово мене запрошували стати членом журі конкурсу в номінації «декламація», а цьогоріч я вперше оцінював роботи учасників у номінації «інсценізація». Одразу впала ввічі чисельність робіт учнів 8-9 класів. Сміливі, чого уже не скажеш на противагу про студентів.

Складністю даного конкурсу є особлива ретельність у підборі вчителем твору для індивідуального чи групового читання. Тому особливо захоплює не лише вдало оформленні костюми й локація, а й глибинне усвідомлення читцем озвучуваного тексту.

«Змагаймося за нове життя» - це та стартова позиція конкурсу, котра служить наріжним каменем для кожного учасника. Як ніколи, апелюючи до творчости Лесі Українки, ми повинні керуватися замислом розкрити сутність змісту «нового життя». Дуже вдало та гармонійно зуміли це зробити учасники колективу «Гранослов» при Тернопільській ЗОШ №19, інсценізуючи поезію «І ти колись боролась мов Ізраїль, Україно моя». Автор провадить вектори у історичне минуле нашої держави, а колектив «Гранослов» вдало проводить паралель через призму поезії до сьогодення, демонструючи як у підвалі школи діти роблять окопні свічки доки триває повітряна тривога під час навчального процесу.

Правдиво, переконливо, осучаснено – це і є те «нове життя», про яке ми повинні говорити, формуючи свідому громадянську позицію наших дітей, нашого майбутнього.
ДУХОВНИЙ Тарас Валентинович
письменник, керівник молодіжного аматорського театру «АНАСТАСІС»
З великим задоволенням ділюся своїми враженнями про оцінювання учасників номінації «Вокал». Досвід суддівства був дійсно захоплюючим і я приємно здивована рівнем талантів, які я побачила на відео. З року в рік активно слідкую за перебігом конкурсу, особливо за роботами вокалістів, і впевнено можу зазначити, що цьогоріч мені випала можливість оцінити дійсно найсильніших конкурсантів.

Я відчувала неабияку відповідальність, щоб гідно оцінити кожного поціновувача творчості Лесі Українки. Тому працювала за чіткими критеріями і розподілами балів. Особливу увагу звертала на чистоту інтонування та художній образ. Приємно бачити багато живого акустичного виконання та цікаві хореографічні постановки. Радію, що сучасні композитори та аранжувальники почали дуже активно звертатись до поезії Лесі. Тепер поетеса звучить по-новому, її твори живі і це щороку доводять усі учасники «Змагаймось за нове життя!».

Не можу не зауважити професіоналізм організаторів та їхню титанічну працю. Люди, які творять цей конкурс, вкладають у нього всю душу. Захоплююсь усіма організаторами, зокрема головою оргкомітету Тетяною Захаровою, яка самовіддано популяризує творчість Лесі Українки.

Дорогі учасники! Ваші таланти просто захоплюють! Кожен з вас показав справжню любов і пристрасть до вокального виконавства, і ваші виступи були витонченими і натхненні живими Лесиними рядками.
АТАМАНЧУК Елеонора-Богдана
Вчитель музичного мистецтва Тернопільського академічного ліцею «Генезис», магістрант факультету мистецтв ТНПУ ім. В.Гнатюка,
Лауреат Всеукраїнських і Міжнародних конкурсів вокалістів, у минулому призерка конкурсу «Змагаймося за нове життя!»
Як член журі конкурсу номінації «малюнок» можу сказати, що мене вразили роботи дітей своєю глибиною, високим рівнем виконання, творчою новизною композиційного вирішення теми, наявністю яскравого авторського бачення.

Роботи були присвячені творчості Лесі Українки, її життєвому шляху, а також спорідненності її поезії до сучасного життя, яке зараз для нас, українців, є дуже не легким.

У роботах відчувається любов до Батьківщини, до наших традицій, культури.

Кожен учасник конкурсу - це вже митець, патріот, борець за Перемогу!

Я вітаю всіх учасників, пишаюся вами та бажаю натхнення, успіхів, перемог!!! А також дякую організаторам, особисто Тетяні Миколаївні за велику працю в проведенні конкурсу!
КЛОЧКО Ольга В'ячеславівна
Член журі, викладач Малої академії мистецтв ім. Раїси Кириченко, член спілки художників України
Дорогі, любі учасники конкурсу.....Ми з Вами велика сім'я: нас поріднило відчуття сили Лесиного слова, доньки Прометея.

403 нестандартних задумів учнів 5-6 класів до перемоги у конкурсі! Пишаюся! Ваші перші кроки разом із наставниками уже проклали шлях до нового мирного життя, а вогник добра й віри згуртував нас.

Моя маленька порада - залишайтеся ще дітьми та вибирайте поезії за віком і будьте у них учасниками.

Приємно відзначити підтримку небайдужих і чудових організаторів конкурсу, які у наш нелегкий час зміцнюють наші кроки до омріяної надії – Перемоги!
ВОНСОВИЧ Лідія Пантелеймонівна
Член журі, викладач української літератури
Фахового медико-фармацевтичного коледжу УМСА, спеціаліст вищої категорії, викладач-методист, «Відмінник освіти»
Недаремно кажуть "Люди, які читають книжки, завжди керуватимуть тими, хто дивиться телевізор...
Сьогодні книги, українське мистецтво, музика..тісно поєднують покоління, служили і служать людям,а краса в мудрість відтворена у друкованих рядках стає на заваді жорстокості,несправедливості й насилля, рятує та додає снаги, збагачуючи наш неповторний світ.

Цьому є підтвердження нашого конкурсу,присвяченого 150 річчю геніальної європейки ,витонченої української душі,яка стала одним із стовпів української культури. Леся Українка своєю творчістю і перекладацькою діяльністю органічно вплела українську мову і культуру в загальний цивілізаційний контекст людства.

По собі Леся Українка залишила вражаючі поетичні поеми прозові твори,вірші,публіцистичні статті та неперевершені переклади світової класики..

Леся була носієм фольклору, мала хист до малювання,деякий час навчалася в художній школі Миколи Мурашка в Києві.Українська мова збагатилася такими поняттями як провесна... пожарина..велика пожежа...
стобарвний ..який має розмаїте забарвлення.

Останнє десятиліття Лесі Українки назвали найсильнішими роками українського модернізму.

Слова Лесі Українки в останні дні і години "Хто вам сказав що я слабка, що я корюся долі? Хіба тремтить моя рука? Чи пісня й думка кволі? Це як надих до життя, до боротьби
Хілько Ігор Олегович
Завідувач кафедри містобудування та урбаністики. Кандидат педагогічних наук, доцент кафедри містобудування та урбаністики факультету архітектури, будівництва та декоративно прикладного мистецтва Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича, член Національної спілки художників України.
Отже, давайте сьогодні разом і на повний голос заявимо: ми будемо жити і творити Україну і себе в Україні - вільній, демократичній, цілісній, мирній і європейській. Саме про таку Україну мріяла Леся Українка і визначала для цього нам дороговкази.
натискай на кнопку.
стань "спонсором" нашого youtube-каналу.
Навіть маленькі, але регулярні надходження – це можливість для нас робити великі справи!
Підтримка конкурсу
Рахунок: UA943806340000026005118831001
Код ЄДРПОУ: 42732713
Отримувач: ГО "Культурно-просвітницьке товариство "Джерело"
Банк: ПуАТ "КБ "АКОРДБАНК"
Код банку: 380634
Призначення платежу: Благодійний внесок