Положення конкурсу 2024

І. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ


1. ІV Міжнародний (X Всеукраїнський, ХX Всекримський) конкурс учнівської та студентської творчості «Змагаймось за нове життя!», присвячений Лесі Українці, (далі - Конкурс) проводиться з ініціативи громадської організації «Культурно-просвітницьке Товариство «Джерело», Центру сучасного мистецтва «Steinbarg Gallery» та родини Бурбак за сприяння й підтримки Міжнародного благодійного фонду «Здоров’я майбутнього», Федерації професійних спілок України, Полтавської торгово-промислової палати, Щербанівської об’єднаної територіальної громади, ПРАТ «Гравітон», Чернівецької філії Міжнародного клубу успішних жінок, літературно-художньої і публіцистичної газети «Кри́мська світли́ця», катедри української літератури Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г.Короленка, катедри психології факультету педагогіки, психології та соціальної роботи ЧНУ імені Юрія Федьковича та катедри української мови і літератури Національного університету «Острозька академія». Цифрова підтримка конкурсу - студія «TATO digital».


До проведення Конкурсу можуть залучатися структурні підрозділи освіти і науки місцевих органів виконавчої влади, заклади післядипломної педагогічної та вищої освіти; організації, підприємства, установи, благодійні фонди України та зарубіжжя, а також фізичні особи за згодою.

УВАГА! Конкурс не являється комерційним заходом. Участь у Конкурсі безкоштовна. Однією з умов участі у Конкурсі є підписка на наші соцмережі, а саме:

 1. YouTube-канал Змагаймось за нове життя (https://www.youtube.com/@fight_for_new_life).
 2. Telegram-канал (https://t.me/fight_for_new_life)
 3. Instagram (https://www.instagram.com/konkurs.lesya/)
Також підпишіться на Instagram-сторінку студії «TATO digital» - цифрового партнера Конкурсу (https://www.instagram.com/tato.digital). Для максимально швидкої відповіді та вирішення Вашої проблеми - пишіть на Instagram-сторінку «TATO digital».

2. Мета Конкурсу:
 • сприяння глибшому ознайомленню та вивченню молоддю спадщини великої української поетеси Лесі Українки;
 • залучення підростаючого покоління до збереження культурної спадщини українського народу шляхом вивчення та дослідження історії рідного краю, спонукання осмислення державотворчих зусиль нашого народу та його перспектив;
 • виховання відповідальності за збереження місцевих пам’яток культури;
 • виховання почуття патріотизму, національної гідності та особистої відповідальності за майбутнє нашої Батьківщини.

3. Завдання Конкурсу:
 • формувати систему духовно-моральних цінностей та почуття художньо-естетичного смаку на прикладі творів Лесі Українки, скарбів культурної спадщини українського народу;
 • виховувати у молодого покоління громадян України толерантне ставлення до літературної спадщини українського народу та народів, що проживають на теренах України;
 • заохочувати молодь до творчої діяльності.


4. Обробка персональних даних учасників здійснюється відповідно до Закону України «Про захист персональних даних».

ІІ. УЧАСНИКИ ТА НОМІНАЦІЇ КОНКУРСУ


5. До участі у Конкурсі запрошуються дошкільнята, учні 1-11 класів закладів загальної середньої та професійної освіти, діти з особливими освітніми потребами, студенти закладів фахової перед вищої та вищої освіти, а також автори теле- і радіопередач для молоді.

У Конкурсі також можуть брати участь представники громадських організацій національних меншин України, Криму та закордонних українців.
Участь у Конкурсі є добровільною.


6. Конкурс проводиться у таких номінаціях: «аудіовізуальний твір», «вокал», «декламація», «інсценізація», «малюнок», «науково-пошукова робота», «твір».


7. Конкурс проводиться в семи вікових категоріях:
 • дошкільнята (номінація «декламація»)
 • учні 1-2 класів (номінації «декламація», «малюнок»);
 • учні 3-4 класів (номінації «декламація», «малюнок»);
 • учні 5-7 класів (номінації «декламація», «малюнок»);
 • учні 8-9 класів (номінації «аудіовізуальний твір», «вокал», «декламація», «інсценізація», «малюнок», «твір»);
 • учні 10-11 класів (номінації «аудіовізуальний твір», «вокал», «декламація», «інсценізація», «малюнок», «науково-пошукова робота», «твір»);
 • студентська молодь (номінації «аудіовізуальний твір», «вокал», «декламація», «інсценізація», «малюнок», «науково-пошукова робота», «твір»).


ІІІ. УМОВИ КОНКУРСУ


8. Мовою Конкурсу є українська мова. У номінаціях «декламування», «вокал» допускається використання іноземних мов або мов національних меншин України, про що обов’язково зазначається в заявці.

9. Заповнення заявки на участь на сайті konkurs-lesya.com.ua є обов’язковою для учасників всіх номінацій.

10. Для участі у Конкурсі необхідно в період з 25 лютого до 25 березня 2024 року включно подати заявку на сайті konkurs-lesya.com.ua.
Учасникам номінацій «декламація», «інсценізація», «вокал», «аудіовізуальний твір» в поданій заявці необхідно вказати посилання на роботу через сервіс https://fex.net/uk/

Як це зробити:

 1. Перейдіть на сайт https://fex.net/uk/
 2. Натисніть на кнопку «Додати файли»
 3. Оберіть ваш файл з відео.
 4. Дочекайтесь завантаження.
 5. Натисніть «Скопіювати посилання» та надішліть його нам в заявці (поле №7 в заявці)

11. Конкурс проводиться таким чином:


Конкурсні роботи учасників номінацій «аудіовізуальний твір», «вокал», «декламація», «інсценізація» завантажуються організаторами Конкурсу на сайт konkurs-lesya.com.ua та на YouTube канал конкурсу Змагаймось за нове життя по мірі надходження робіт.

Конкурсні роботи номінацій «малюнок», «науково-пошукова робота», «твір» до 25 березня 2024 року надсилаються поштою (доставка посилок оплачується відправником). Адреса для поштових відправлень:
«Нова пошта» – Полтавська область, с. Розсошенці, відділення № 1, отримувач – Стефанюк Ольга, телефон +38(067)89-14-322.


12. Опис номінацій Конкурсу.
Роботи, що не відповідають вимогам цього Положення, до участі у Конкурсі не допускаються.

Номінація «Аудіовізуальний твір»

Учасники – учні 8-11 класів та студенти відповідно до вікових категорій учасників, зазначених в пункті 7 цього положення, автори теле- і радіопередач для молоді.

До номінації подаються: теле- та радіопередачі, телефільми, радіопостановки, відео-презентації.

Рекомендовані теми: «Життя і творчість Лесі Українки у загальносвітовому контексті», «Леся Українка і мій рідний край», «Леся Українка і Крим», Творчий проєкт: «Леся Українка – «геній тендітної незламності», «Талановита, прогресивна та незламна: уроки життя від Лесі Українки» та інші відповідно заявленої теми Конкурсу.

Тривалість аудіовізуального твору – до 30 хвилин.

У заповненій заявці на сайті обов’язковим є вказання номінації, прізвище та ім’я автора, клас/курс, навчальний заклад, область (країна), посилання на роботу (дивитися п.10).

Номінація «Вокал»

Учасники – учні 8-11 класів та студенти відповідно до вікових категорій учасників, зазначених в пункті 7 цього положення.

До номінації подається відеозапис виконання одного вокального твору на слова Лесі Українки відомих композиторів або авторський твір.

У заповненій заявці на сайті обов’язковим є вказання номінації, прізвище та ім’я автора, клас/курс, навчальний заклад, область (країна), посилання на роботу (дивитися п.10).

Номінація «Декламація»

Учасники – дошкільнята, учні 1-11 класів та студенти відповідно до вікових категорій учасників, зазначених в пункті 7 цього Положення. При поданні більше 45 заявок на окрему вікову категорію формується окрема група конкурсантів.

Для декламування рекомендуються вірші Лесі Українки, уривки з її драматичних чи прозових творів, твори сучасних авторів, пов’язані з іменем письменниці (з урахуванням вікових категорій).

У заповненій заявці на сайті обов’язковим є вказання номінації, прізвище та ім’я автора, клас/курс, навчальний заклад, область (країна), посилання на роботу (дивитися п.10).

Номінація «Інсценізація»

Учасники – учні 8-11 класів та студенти відповідно до вікових категорій учасників, зазначених в пункті 7 цього положення. Для інсценування рекомендуються літературні композиції, вірші, фрагменти моновистав, уривки з драматичних чи прозових творів Лесі Українки (з урахуванням вікових категорій).

Тривалість інсценізації – до 10 хвилин, рекомендована кількість учасників – не більше чотирьох осіб.

У заповненій заявці на сайті обов’язковим є вказання номінації, прізвище та ім’я автора, клас/курс, навчальний заклад, область (країна), посилання на роботу (дивитися п.10).

Номінація «Науково-пошукова робота»

Учасники – учні 10-11 класів та студенти відповідно до вікових категорій учасників, зазначених в пункті 7 цього положення.

Рекомендований обсяг роботи: 5-10 сторінок формату А-4 (кегль 14, інтервал 1,5, поля з усіх сторін - 20 мм). На титульному аркуші мають бути вказані номінація, назва роботи, ім’я та прізвище автора, клас (курс), найменування закладу освіти, країна, адреса, телефон, прізвище ім’я та по батькові вчителя (викладача), який підготував учасника.

Електронний варіант роботи та фотографію (за бажанням) автора слід обов’язково надіслати на електронну адресу Конкурсу konkurs_lesya@ukr.net.

У заповненій заявці на сайті обов’язковим є вказання номінації, прізвище та ім’я автора, клас/курс, навчальний заклад, область (країна).

Номінація «Твір»

Учасники – учні 8-11 класів та студенти відповідно до вікових категорій учасників, зазначених в пункті 7 цього Положення.

До номінації подаються твори за такими жанрами: відгук, есе, етюд, нарис, оповідання, поезія, публіцистична стаття, твір-роздум тощо. За наявності достатньої кількості поетичних творів окремо виділяється номінація «поезія».

Обсяг твору: 1-3 сторінки формату А-4 (кегль 14, інтервал 1,5, поля з усіх сторін - 20 мм). На титульному аркуші мають бути вказані номінація, назва роботи, ім’я та прізвище автора, клас (курс), найменування закладу освіти, країна, адреса, телефон, прізвище ім’я та по батькові вчителя (викладача), який підготував учасника.

Електронний варіант роботи та фотографію (за бажанням) автора слід обов’язково надіслати на електронну адресу Конкурсу konkurs_lesya@ukr.net.

У заповненій заявці на сайті обов’язковим є вказання номінації, прізвище та ім’я автора, клас/курс, навчальний заклад, область (країна).

Пропоновані теми творів:

 • Берімось краще до роботи, змагаймось за нове життя! (Леся Українка).
 • А в серці тільки ти, єдиний мій, коханий рідний краю! (Леся Українка).
 • Завжди терновий вінець буде кращим, ніж царська корона! (Леся Українка).
 • Про що ти думаєш? Про прийдешність? (Віктор Гюго). Епіграф до вірша Лесі Українки
 • «Коли втомлюся я життям щоденним».
 • «Впала квіткою ломикаменем, щоб імперію розвалити» (громадянсько-політична лірика Лесі Українки).
 • Мріє, не зрадь! Я так довго до тебе тужила… (Леся Українка).
 • Я вийду сама проти бурі і стану, – поміряєм силу! (Леся Українка).
 • Мандрівки Лесі Українки.
 • Кримські мандрівки Лесі Українки.
 • Дискурс кримськотатарської культури у творчості Лесі Українки.
 • Що сьогодні промовляє до нас Леся Українка?
 • «Жити хочу! Геть думи сумні!» Життєве кредо Лесі Українки.
 • Леся Українка: розширення горизонтів.

Також можливий вибір вільної теми в рамках Конкурсу.

Номінація «Малюнок» (за мотивами життя і творчості Лесі Українки).

Учасники – учні 1-11 класів та студенти відповідно до вікових категорій, зазначених у пункті 7 цього Положення.

До номінації подаються малюнки формату А-3 (техніка виконання – за вибором автора).

За наявності достатньої кількості творів декоративно-ужиткового мистецтва окремо виділяються номінації «лялька-мотанка» (лялькові ілюстрації творів «Лісова пісня», «Татарочка», «Айша та Мохаммед», тощо), «вишивка», «батік», «витинанка», «різьблення по дереву» тощо.

На тильній (зворотній) стороні роботи мають бути вказані назва роботи, ім’я та прізвище автора, клас (курс), найменування закладу освіти, область, (країна), адреса, телефон, прізвище ім’я та по батькові вчителя (викладача), який підготував учасника.

Якщо учасник знаходиться за межами України і хоче взяти участь у конкурсі у номінації “Малюнок”, то потрібно надіслати два фото на електронну адресу konkurs_lesya@ukr.net: малюнок та дитина, яка тримає свій малюнок та вказати, що учасник перебуває не в Україні.

У заповненій заявці на сайті обов’язково треба зазначити номінацію, прізвище та ім’я автора, клас/курс, навчальний заклад, область (країна).

13. Критерії оцінювання конкурсних робіт.
Журі оцінює тільки оригінальні творчі роботи, ідеї яких належать виключно учаснику та виконуються ним самостійно.

Номінація «вокал» – яскраві вокальні та слухові дані, високо розвинене почуття ритму, бездоганна техніка та «чистота» виконання; артистизм, емоційність, сценічний імідж.

Номінації «декламація», «інсценізація» – осмислене та яскраве декламування прозових, віршованих та драматичних творів, виявлення власного ставлення до змісту творів за допомогою засобів художньої виразності, мовленнєва вправність, розуміння твору з точки зору логіки, композиційної побудови, вміння найяскравіше передати кульмінаційний момент твору, емоційність, артистизм, яскравість виконання, новаторство та творчий підхід.

Враховується тільки декламування напам’ять (читання з екрану записуючого пристрою не вітається й до конкурсного відбору не допускається).

Номінації «аудіовізуальний твір», «науково-пошукова робота», «твір» – самостійно та творчо створений яскравий, оригінальний за думкою та оформленням, науково обґрунтований текст (з урахуванням виду роботи); багатство слововживання, граматична правильність й різноманітність, стилістична довершеність.

Номінація «малюнок» – оригінальна передача обраними засобами образотворчого мистецтва змісту та образів літературного твору (інша тема, згідно ідеї Конкурсу) творча новизна композиційного вирішення теми, наявність яскравого власного авторського бачення.

Копіювання (відтворення) ілюстрацій відомих авторів – не вітаються й до конкурсного оцінювання не допускаються.ІV. ПОРЯДОК РОБОТИ ОРГАНІЗАЦІЙНОГО КОМІТЕТУ КОНКУРСУ


14. Для організації та проведення Конкурсу створюється Організаційний комітет, який забезпечує координацію проєкту, підбір журі, вирішує організаційні питання господарського забезпечення, технічного оснащення, проводить рекламну кампанію, вирішує питання, пов’язані з відзначенням та нагородженням переможців та учасників Конкурсу.

15. Організаційний комітет Конкурсу залишає за собою право:
 • внесення змін у терміни проведення Конкурсу;
 • використання інформації про учасників у рекламних цілях;
 • на проведення відео, аудіо записів та фотозйомку під час Конкурсу;
 • не розглядати конкурсні роботи, які не відповідають вимогам Конкурсу та не вступати в дискусію.
Рекомендовано вчителям-наставникам (науковим керівникам) учасників змагання провести відбіркові етапи серед учнів (студентів) одного класу (курсу), визначити переможців і саме їх роботи реєструвати на Конкурс.
Усі фото, відео та аудіо матеріали, отримані під час проведення Конкурсу, стають власністю організаторів та можуть бути використані за рішенням оргкомітету без узгодження та виплати гонорарів.
Роботи учасників не повертаються.


16. Оргкомітет формує склад журі Конкурсу для незалежного та об’єктивного оцінювання учасників. До складу журі можуть входити представники закладів освіти, культури та мистецтва, мас-медіа, державних і громадських організацій, українські та іноземні науковці, викладачі, письменники, потенційні спонсори та меценати Конкурсу.


V. НАГОРОДЖЕННЯ ПЕРЕМОЖЦІВ КОНКУРСУ


17. Переможці визначаються за результатами голосування журі простою більшістю голосів. Рішення журі оформляється у вигляді протоколу, є остаточним й оскарженню не підлягає. Члени оргкомітету та члени журі не вступають в полеміку та листування з конкурсантами (керівниками учасника).


18. Переможці нагороджуються дипломами (І, ІІ, ІІІ ступеня), подяками, цінними подарунками, а керівники – подяками.

Нагородження переможців та учасників можливе через електронні засоби зв’язку.VІ. ФІНАНСОВЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ КОНКУРСУ


19. Для фінансового забезпечення залучаються кошти організаторів Конкурсу, благодійних фондів, спонсорів, меценатів та джерел, не заборонених законодавством України.

20. Організатори Конкурсу звітують перед сторонами, від яких надходить фінансова допомога, про її використання.
натискай на кнопку.
стань "спонсором" нашого youtube-каналу.
Навіть маленькі, але регулярні надходження – це можливість для нас робити великі справи!
Підтримка конкурсу
Рахунок: UA943806340000026005118831001
Код ЄДРПОУ: 42732713
Отримувач: ГО "Культурно-просвітницьке товариство "Джерело"
Банк: ПуАТ "КБ "АКОРДБАНК"
Код банку: 380634
Призначення платежу: Благодійний внесок