МІЖНАРОДНИЙ КОНКУРС «ЗМАГАЙМОСЬ ЗА НОВЕ ЖИТТЯ!» ПРИСВЯЧЕНИЙ ЛЕСІ УКРАЇНЦІ
Учнівська та студентська творчість
"БЕРІМОСЬ КРАЩЕ ДО РОБОТИ,
ЗМАГАЙМОСЬ ЗА НОВЕ ЖИТТЯ!"

ЛЕСЯ УКРАЇНКА (1890)
7 НОМІНАЦІЙ
Конкурс проводиться як творче змагання учнівської та студентської молоді за номінаціями: «декламація», «інсценізація», «твір», «науково-пошукова робота», «малюнок», «аудіовізуальний твір», «вокал».
7 ВІКОВИХ КАТЕГОРІЙ
Дошкільнята («декламація»), учні 1–2 класів, учні 3–4 класів, учні 5–7 класів («декламація», «малюнок»), учні 8–9 класів («декламація», «інсценізація», «малюнок», «аудіовізуальний твір», «твір», «вокал»), учні 10–11 класів і студентська молодь («декламація», «інсценізація», «аудіовізуальний твір», «твір», «науково-пошукова робота», «малюнок», «вокал»).
участь в конкурсі - повністю безкоштовна!
Учасники всіх вікових категорій у всіх номінаціях беруть участь в Міжнародному конкурсі БЕЗКОШТОВНО!
підтримай наш конкурс
Кожна гривня дає нам змогу вдосконалювати проєкти, які змінюють країну. Це інвестиція у майбутнє. Навіть маленькі, але регулярні надходження – це можливість для нас робити великі справи. Ви також можете допомогти нам одноразово.
Будь-яка сума є допомогою!

Рахунок: UA943806340000026005118831001
Код ЄДРПОУ: 42732713
Отримувач: ГО "Культурно-просвітницьке товариство "Джерело"
Банк: ПуАТ "КБ "АКОРДБАНК"
Код банку: 380634
Призначення платежу: Благодійний внесок
декламація
вокал
інсценізація
аудіовізуальний твір
твір (поезія)
малюнок
науково-пошукова робота
У 2021-23 РОКАХ ЗМАГАЛИСЯ >28,000 УЧАСНИКІВ
А ЗАГАЛЬНА КІЛЬКІСТЬ ПРИЧЕТНИХ ДО ЦІЄЇ ПОДІЇ СКЛАЛА >50,000 ПОЦІНОВУВАЧІВ ГЕНІЮ ЛЕСІ УКРАЇНКИ ТА ДИТЯЧОЇ ТВОРЧОСТІ.
Навколо постаті геніальної поетеси об'єдналися тисячі дітей та студентів з усієї України (учасниками є представники всіх областей України та Криму), а також представники Норвегії, Італії, Бразилії, Португалії, Грузії, Німеччини, ОАЕ (Дубай), Молдови, Польщі, Казахстану, Канади, Туреччини.
20
років успішного проведення
5,500
переможців у всіх номінаціях
15
країн, представники яких взяли участь
45,000
учасників за роки проведення
Ідея створення каналу виникла у 2021 році після завершення І Міжнародного (VII Всеукраїнського, XVII Всекримського) фестивалю-конкурсу учнівської та студентської творчості «Змагаймось за нове життя», присвяченого Лесі Українці.

Ви можете стати спонсором нашого Youtube-каналу, а це можливо від 10 грн - сума мізерна, але для нас - це можливість робити й надалі ВЕЛИКІ справи!
ВІДГУКИ ПРО КОНКУРС
Тетяна Захарова
Заслужений вчитель України, голова оргкомітету Конкурсу
Ідея проведення дитячо-юнацького конкурсу, присвяченого Лесі Українці – унікальна. Конкурс, що був започаткований у 2004 році, мав на меті спонукати кримську юнь до вивчення творчої спадщини Лесі Українки, запалити в душах дітей «досвітні вогники» пробудження любові до української мови, культури, до творчого пошуку й прояву індивідуальних здібностей та талантів. Унікальність інтелекту, творчого феномену генія Лесі, відкритість і прозорість змагання, стали важливим мотиваційним аспектом як для конкурсантів, так і для їхніх учителів, батьків та меценатів.

З кожним роком Конкурс зростав кількісно та якісно, розширював географію учасників і скоро вийшов за рамки суто кримського дитячого змагання. А з 2014 року Всекримський конкурс «Змагаймось за нове життя!» набув статусу Всеукраїнського й шириться не лише в межах всієї України, а й заохочує гідних подиву талантів з усього світу (Італія, Молдова, Росія) доторкнутися душею, осягнути серцем всю красу поетичного слова безсмертної Лесі Українки. Чотирнадцять років життя Конкурсу - це свідчення незгасимої любові молоді до великого світоча нашого народу - Лесі Українки.
Світлана Кочерга
Професор, голова журі, екс- директор музею Лесі Українки в Ялті
Леся сучасна, як ніхто. До неї молодь іде не як до образу на стіні, а як до ровесниці. Діти відкривають завдяки цьому конкурсові для себе Лесю, а ми відкриваємо цих діток для України. Тут так багато талантів, так багато відкриттів…(2016).

«Я слухала і місцями відзначала: це вчителька підготувала відповідно до своїх правил. Це відпрацьовано артистично, але я не бачу душі і розуміння. Але, повірте мені, що бували кульмінаційні моменти, що я просто по-дитячому сиділа в залі і плакала, тому що це було проникливо дитячими вустами, істинно, правдиво передані настрої Лесі Українки. І, навіть, той, хто вивчив вірш машинально, він слухав інше виконання і відразу ставав вищим, він виростав, як особистість, і, навіть, як виконавець, декламатор».(2017)
Євген Драп’ятий
Заступник голови Федерація профспілок України
Серед народу Бог обирає своїх промінчиків, таких, як Леся Українка, Іван Франко, Тарас Шевченко. У кожному містечку чи селі є світлі душі, які принесли і несуть для нашої країни незнищенність. Те, що ми сьогодні долучилися до джерела відкриття Лесі, - наше майбутнє, наше спасіння. Бо побачити світле майбутнє України може тільки світла душа, вихована в любові до рідного слова, в плеканні національних цінностей. Ви всі – діточки Лесі, діточки багатої національної культури. Хочу побажати усім віри. В те, що ми робимо, те, чим ми живемо, те, що маємо свою землю, на якій благословенні бути господарями. Дорогі діточки, низенький вам уклін за те, що словом, піснею, малюнком збагачуєте нашу Україну. Ви робите фундамент нашої держави, ви її будуєте вже сьогодні. Хай над нами буде мирне небо, хай нам доля усміхається».


Лесине життя є прикладом для нас. Вона своїм словом перемагала бiль, давала наснагу, свiтло — кожен у її вiршах знайде i пораду, i розраду, й вiдповiдь на багато запитань.
Олексій Каспрук
Міський голова Чернівців
ІІ Всеукраїнський конкурс учнівської та студентської творчості "Змагаймось за нове життя" імені Марії Фішер-Слиж, присвячений українській поетесі Лесі Українці, відбувся в Чернівцях. Сотні дітей з усієї України відвідали наше місто цими вихідними.

Приємно, що слова Лесі Українки завдяки таким заходам і сьогодні звучать з вуст молоді в усіх куточках України. Одним із ініціаторів проведення конкурсу є чернівецький культурно-просвітницький центр "Sweetарт - Знання". Підтримують захід два Міністерства - освіти та науки, культури, а також наші друзі-полтавчани.

Конкурс має непросту історію. Започаткований відомою громадською діячкою Канади, лікаркою, меценатом п. Марією Фішер – Слиж, він 10 років проводився в Криму. Тепер мандрує регіонами України і збирає переможців у Києві, а тепер й у Чернівцях. Бажаємо нашим чернівецьким талантам запалати яскравими зірками у фіналі конкурсу.
Василь Стефанюк
Головний меценат Конкурсу
На святі були вітання та нагороди і від Героя України, письменника, голови Товариства зв’язків з українцями за межами України «Україна – Світ» Івана Драча. Їх виголосив головний спонсор конкурсу, перший заступник голови Кримського відділення Товариства «Україна – Світ» Василь Стефанюк, додавши від себе, що найкращим дарунком до Лесиного дня народження від кримських школярів та студентів є зростаюча кількість шанувальників її творчості. (2013р.)
Єлизавета Бикова
Директор Кримської філії Інституту інноваційних технологій і змісту освіти МОНМС України
Кілька місяців поспіль конкурс спонукав школярів та студентську молодь у багатьох містах і селах Криму, а також всієї України (на конкурс надіслали свої роботи студенти Луганського національного університету імені Тараса Шевченка, школярка з міста Суми, а також приїхали учениці Харківської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 93 Анастасія Бєрюк та Олена Сергієнко разом зі своєю вчителькою української мови та літератури Ганною Ігорівною Кондрою) перечитати й осмислити творчість геніальної української письменниці, по-своєму передати захоплення майстерністю витонченого полум’яного слова Лесі Українки. Передаю щирі вітання та Подяки організаторам змагання за інноваційний підхід до навчання та виховання молоді від члена-кореспондента Національної академії педагогічних наук України по Відділенню загальної середньої освіти, доктора історичних наук, професора, директора Інституту інноваційних технологій і змісту освіти МОНМС України Олександра Андрійовича Удода. (2013 рік)
Юрій Прадід
Доктор філологічних наук, професор кафедри українського мовознавства, декан факультету української філології та українознавства ТНУ ім. В.І.Вернадського
Леся Українка, подолавши тяжкий шлях, піднялася «на гору круту крем’яную», сягнула вершини людського духу. Вона посіла гідне місце серед великих і безсмертних мужів, таких як Гомер, Данте, Шекспір, Гете, Пушкін і Шевченко, Бетховен і Чайковський, Мікеланджело і Рембрандт.

Розповівши про історію виникнення цього конкурсу, мету його проведення, об’єднав усіх присутніх та учасників Лесиними словами: «Берімось краще до роботи, змагаймось за нове життя!». (2013 рік)
Андрій Вітренко
Заступник міністра культури України (2016)
Дітки подарували нам свято творчості, натхнення і виконання чудових творів Лесі Українки, які сьогодні були почуті кожним із нас по-новому. Ці таланти потрібно плекати. Будемо по-можливості надавати підтримку, щоб цей конкурс мав представництво в десятки тисяч талантів.
Ольга Якимович
Віце-президентка Міжнародного благодійного фонду «Здоров’я майбутнього»
Ми хочемо привчати дітей до українського, знайомити з Лесиним словом та прививати любов до мови.  Щоб ті творчі початки, які є в наших дітях, могли розвиватися і розквітати. Цим конкурсом ми зібрали дуже велику кількість дітей по всій Україні, які надавали в різних номінаціях просто чудові роботи. Майже 4 тисячі заявок було надіслано на наш конкурс цього року і десь майже 400 переможців!
Андрій Щекун
Генеральний директор Державного підприємства «Національне газетно-журнальне видавництво»
Ми звернулись до Міністерства культури України, щоб конкурс в цьому році став загальноукраїнським і був проведений на належному рівні. Міністр культури В`ячеслав Кириленко відгукнувся схвально і цей захід буде включено в календар подій на 2016 рік Міністерства культури України. Лист про підтримку цього фестивалю ми також направили і до Міністерства освіти України, щоб інформаційно охопити більшу кількість людей і зокрема й кримчан.

Ми раді будемо співпрацювати як з органами влади, так і з громадськими інституціями. Я думаю, що цей кримський конкурс успішно відбудеться і цього року. Ми повинні не втратити ті напрацювання, які мали в Криму, які нас згуртовували, ми повинні їх поширювати і збагачувати на всеукраїнському рівні.
Марія Гавва
Учасниця та ведуча конкурсу
Мені пощастило брати участь у найпершому Всекримському конкурсі "Змагаймось за нове життя!". Мабуть, лише зараз, з плином часу, а минуло вже 14 років, розумію, що ось це гасло, ці слова Лесі були дуже і дуже символічними в моєму подальшому житті. З цих перших змагань з самою собою, перших виходів на сцену, першого знайомства з історією життя Лесі Українки - з усього цього розпочалося моє особисте змагання за нове життя. За таке життя, якого я хочу, за те, ким я хочу бути. Поразки і перемоги в цьому конкурсі загартовували до тих самих явищ у житті. І це круто! Ніколи не знаєш, де тобі знадобиться той чи інший досвід або знання, але використовувати варто всі надані шанси. От, наприклад, мені знадобилася поезія Лесі під час вступу за співбесідою до Університету імені Тараса Шевченка. Продекламувала - вразила - вступила! Участь у конкурсі і ось таке заглиблене вивчення творчості Лесі України збагачують мову, розвиває тебе як особистість, дає натхнення - це зріст в усіх його найкращих проявах! Я вдячна! Вдячна всім серцем кожному, хто організував конкурс вперше і продовжує робити це щороку! Ви всі неймовірні, люди! Те, що ви робите, надзвичайно важливо і цінно! Коли слова генія цитує, малює, співає і демонструє нове покоління - геній живе, а покоління стає красивішим. Нам всім потрібно більше краси. Тож "Змагаймось за нове життя!".
Олег Наливайко
Голова Державного комітету телебачення та радіомовлення України, заслужений журналіст України
… Символічно, що місцем зустрічі переможців ІІ Всеукраїнського конкурсу стало місто Чернівці, з яким пов’язане життя і творчість іншої славетної жінки, сучасниці й соратниці Лесі Українки – української письменниці Ольги Кобилянської. Буковинський край, який дав Україні і світові сотні митців, відкриває сьогодні імена талановитої учнівської і студентської молоді, яку об’єднав і надихнув на творчість геній великої Лесі Українки. (Полтава - Чернівці 2017р.)
Марта Кулик
Учасник конкурсу
«Емоції переповнюють. Свято було наповнене якоюсь божественністю, невимушеною обстановкою, привітними людьми і великим поетичним словом. Гордістю є те, що, крім перемоги, ми мали змогу виступити у Чернівецькій філармонії на гала-концерті, в який увійшли тільки кращі номери, у тому числі і поезія «До мого фортепіано», яку я читала. Приємно було побувати на одній сцені з учасниками з Полтави, Волновахи, Луцька – з усіх куточків України. Усе життя Лесі Українки – це боротьба! Борімося за свою державу і обов’язково переможемо!»
Люда Католик
Учасник конкурсу
Доброго дня! Ми сьогодні отримали диплом і цінний падарунок за 2-е місце у конкурсі. Дуже вдячні за величезну роботу, яку Ви проводите. Наша ненька Україна багата на творчих і талановитих дітей. Дякуємо , що даєте змогу їм себе проявити. А ще особлива подяка за те, що не забуваєте нас, учителів. Надзвичайно приємно, що при нагородженні відмічена і наша робота. Дякуємо Вам щиро!!! Сподіваємося, що наступного року цей чудовий конкурс покличе наших ТАЛАНТІВ до нових творчих звершень!
Наталья Кацапова
Учасник конкурсу
Отже, тридобова безсонна дорога позаду і ми вдома. Маршрут поїздки був досить складний. Виїзд о третій ночі з Курахово до Покровська на київський потяг, потім до 23.00. прогулянки по Києву та моторошна нічна дорога автобусом до Чернівців. І ці труднощі були того варті. Але перш за все, хочу подякувати нашій вчительці Олені Миколаївні. Це вчитель малювання в художній школі міста Курахове, Мар'їнського району, Донецької області. Справа в тому, що ми, батьки наших переможниць, не змогли поїхати з дівчатками. Їх повезла Олена Миколаївна. І тому велике їй спасибі за навчання, за увагу, за організацію поїздки. На жаль, в нас немає фото. Але я знайшла нашу команду і мою Галюську на одному з відеороликів ( дякую автору))), передивилась всі фото. І як чудово що є такі конкурси, такі заходи для талановитих дітей України! Дякуємо всім, хто має відношення до організації та проведення такого свята! І зустріли, і супроводили, обігріли, нагодували, показали чудовий концерт, показали чарівне місто Чернівці, вручили подарунки та дипломи! Щиро дякуємо і не прощаємося!
Инна Темерова
Учасник конкурсу
Спасибі організаторам, волонтерам, представникам міської ради. Емоції зашкалюють. Чудове дійство, вишукана публіка. Спасибі за смачний обід та чарівну екскурсію університетом, дощ нас не налякав. Окреме спасибі представникам та організаторам з Полтави - Тетяні Миколаївні, Ользі Дмитріївні від Шишацької школи ім.В.І.Вернадського та її учениць-конкурсанток Сердюк Марії, Лефко Аліни. Дякують і викладачі дівчаток - Темерова Інна Юріївна, Луценко Валентина Петрівна. Привіт усім з ким познайомилися та встигли подружитися. У такі моменти розумієш, що ще не вмерла Україна, коли зростають такі діти.
Наталья Перфілова
Учасник конкурсу
Волноваха – Київ – Чернівці… Саме такий маршрут довжиною в чотири дні подолали учні Миколаївської ЗОШ І – ІІІ ст. Кацель Вадим та Перфілова С. та учень Новогнатівської ЗОШ І-ІІ ст. Філіппов М. разом зі своїми керівниками Боришкевич Р.М. та Перфіловою Н.С., щоб узяти участь у фінальному етапі ІІ Всеукраїнського (ХІІІ Всекримського) конкурсу учнівської та студентської творчості "Змагаймось за нове життя!", присвяченого Лесі Українці. Саме від таких заходів серце пронизується гордістю, що є в Україні небайдужі люди, які надають учням можливість відчути себе впевненими, повірити у свої здібності та таланти. Такі врочисті події – це шлях до світлого майбутнього нашої країни. ЩИРА ПОДЯКА ОРГАНІЗАТОРАМ КОНКУРСУ ЗА ТАКЕ ВЕЛИЧНЕ СВЯТО!
Наталя Гут
Учасник конкурсу
Сьогодні ми побували у світі добра, краси, поваги, в світі прекрасного поетичного слова і просто в компанії чудових людей.... Дякуємо організаторам за чудовий гала-концерт! Саме такі конкурси спонукають наше молоде покоління до творчості, виховують любов до української поезії, пісні. ДЯКУЄМО!!!! ЧЕКАЄМО НАСТУПНОГО РОКУ!!!
Дяків Оксана
Учасник конкурсу
Вельмишановні організатори конкурсу "Змагаймось за нове життя!", присвяченого Лесі Українці! Ми, учасники конкурсу із Заліщицької державної гімназії Тернопільської області, повернулися сьогодні з прекрасного гала-концерту і фінального етапу (нагородження переможців) у Чернівцях. Ми сповнені чудових вражень і глибоко вдячні Вам за гарну організацію цієї події! Виступи дітей та молоді знову розкрили перед нами красу і силу творчості Лесі Українки. Спасибі Вам ще раз! Нехай конкурс живе і залучає до своїх лав все нову юнь! Миру Вам та добра!
Кароліна Ляшок
Учасник конкурсу
Доброго дня, шановні організатори конкурсу!!! Хочу подякувати Вам усім за такий чудовий захід! В минулому році я посіла ІІ місце в номінації Вокал, а цього року я зайняла І місце в номінації Декламація. Мені дуже приємно за те, що Ви мене так оцінили. Коли дізналась результати, я плакала від радості. Я приймаю дуже багато участі в різних конкурсах, але цей конкурс я чекала цілий рік. На жаль не зможу приїхати в Чернівці, тому що захворіла. Бажаю Вам міцного здоров'я, творчої наснаги та мирного неба. А я буду готуватись , щоб в наступному році знову прийняти участь в цьому дивовижному конкусі. Передаю вітання Тетяні Миколаївні. З повагою, Кароліна Ляшок.
Склянчук Анна
Учасник конкурсу
Я, Склянчук Анна Олександрівна зараз вже учениця 8-Б класу Любомльської ЗОШ І-ІІІ ступенів №2 (м.Любомль, Волинської області.)

Мені пощастило здобути друге місце в номінації «Аудіовізуальний твір» І-го Всеукраїнського (ХІІ Всекримського) конкурсу учнівської та студентської творчості імені Марії Фішер-Слиж «Змагаймося за нове життя» від якого в абсолютному захваті! Все було супер, від організації, до найдрібніших деталей. Дружньо, душевно, професійно. Дякую організаторам та суддям за прекрасну роботу! :) До зустрічі у наступному сезоні ;) Всім раджу не зволікати і обов´язково долучатися до участі. Дякую!
Олександр Буцький
Начальник Управління у справах сім'ї, молоді та спорту Полтавської обласної державної адміністрації
Дух творчості, дружби й добра став головною ознакою цього змагання. Це і невипадково, адже сама постать великої українки є прикладом для наслідування в умінні любити цей світ, свою рідну землю й ділом боротися за нове життя, утверджуючи насамперед духовні цінності!
Олена Ромас
Начальник управління у справах сім’ї, молоді та спорту Полтавської міської ради
Сьогодні, у день народження Лесі Українки, Полтава має за честь проводити конкурс Всеукраїнського рівня. Приємно усвідомлювати, що слово української письменниці - живе, сильне, незламне, звучить з вуст молодого покоління в усіх куточках України. Шановні учасники конкурсу, переконана, що ви створуєте фундамент нашої культури, нації, держави, ви її будуєте вже зараз. Хай назва конкурсу спонукає вас не змагатися між собою, а змагатися за нове життя.
Підтримка конкурсу
Рахунок: UA943806340000026005118831001
Код ЄДРПОУ: 42732713
Отримувач: ГО "Культурно-просвітницьке товариство "Джерело"
Банк: ПуАТ "КБ "АКОРДБАНК"
Код банку: 380634
Призначення платежу: Благодійний внесок